Masinaehituse oluliseks osaks on komponentide ning konstruktsioonide kirjeldamine jooniste abil. Joonistel defineeritakse toote geomeetria, mõõtmed, täpsus, pinnakaredused, jne. Kursusel vaadeldakse tehniliste jooniste koostamise ja lugemise põhitõdesid.
Õppekava:
Eesmärk:
Masinaehituse üheks oluliseks osaks on komponentide ning konstruktsioonide kirjeldamine jooniste abil. Joonistel defineeritakse toote geomeetria, mõõtmed, täpsus, pinnakaredused ning muu tarvilik. Mõnikord on keeruline luua joonist, mis oleks vormistatud vastavalt tehnilise joonestamise standarditele ning oleks seeläbi ühtmoodi mõistetav nii konstruktorile kui ka tootjale. Koolitusel vaatame praktiliselt, kuidas vormistada detailijoonist ja koostejoonist. Anname juhiseid ka tehniliste jooniste lugemiseks.
Sihtgrupp:
Koolitus on mõeldud tootmisettevõtetes ning inseneribüroodes projekteerimisega ja tootearendusega seotud töötajatele. Samuti tehnoloogidele ning metallitöölistele, kuna oluline on ka oskus joonisel kirjeldatut tõlgendada. Oodatud on ka muu inseritööga kokkupuutuvad või sellest huvituvad inimesed.
Teemad:
– Tehniliste jooniste üldised nõuded
– Vaated ja lõiked
– Mõõtmestamine
– Tolerantsid
– Pinnakaredused
– Keevituste tähistamine
– Geomeetriline tolereerimine: kuju-, ja asenditolerantsid
– Üldised soovitused jooniste vormistuse stiili osas
– Praktilised nõuanded jooniste vormistamiseks ja kontrollimiseks
Koolituse kestus: 8 akadeemilist tundi (1 päev)
Registreerimine ja lisainfo: info@dowisely.ee
Koolitaja:
Tõnis Ots on omandanud magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis tootmistehnika erialal. Tõnis on töötanud üle 15 aasta erinevates edukates tootearenduse meeskondades.
Tõnis omab diplomeeritud mehaanikainseneri kutsetunnistust tootearenduse erialal.
Aeg ja koht: 28.11.2023, MS Teams veebikoolitus