Konstruktsioonide projekteerimisel on sageli üheks vajalikuks sammuks tugevusarvutuste teostamine. Kursusel tuletatakse meelde tugevusõpetuse baasteadmisi ning antakse praktilisi näpunäiteid lõplike elementide meetodi kasutamiseks.
Õppekava:
Eesmärk:
Konstruktsioonide projekteerimisel on sageli üheks vajalikuks sammuks tugevusarvutuste teostamine. Oskus arvestada mõjuvate koormustega ning tugevusõpetuste aluste tundmine võimaldab mehaanikainseneril luua konstruktsioone, mis suudavad taluda mõjuvaid jõudusid ning mis ei raiska kasutatavat materjali. Kursusel tuletatakse meelde tugevusõpetuse baasteadmisi ning antakse praktilisi näpunäiteid lõplike elementide meetodi kasutamiseks.
Sihtgrupp:
Koolitus on mõeldud tootmisettevõtetes ning inseneribüroodes projekteerimisega ja tootearendusega seotud töötajatele. Samuti muu inseritööga kokkupuutuvatele või sellest huvituvatele inimestele.
Teemad:
– Staatika põhimõisted
– Materjalide omadused
– Tugevusõpetuse teooria
– Arvutusmeetodi valik ja seaded
– Arvutuseks sobiliku geomeetria loomine
– Lõplikest elementidest koosneva võrgu (Mesh) loomine
– Kinnituste ning koormuste tüübid
– Tulemuste analüüsimine
Koolituse kestus: 8 akadeemilist tundi (1 päev)
Registreerimine ja lisainfo: info@dowisely.ee
Koolitaja:
Tõnis Ots on omandanud magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis tootmistehnika erialal. Tõnis on töötanud üle 15 aasta erinevates edukates tootearenduse meeskondades.
Tõnis omab diplomeeritud mehaanikainseneri kutsetunnistust tootearenduse erialal.
Aeg ja koht: 28.11.2023, MS Teams veebikoolitus